Universal Bank’ta bilgileriniz güvende.

Universal Bank Ltd.müşteri memnuniyeti ve güvenliği odaklı hizmet felsefesi ile bankacılık işlemleri gereği, işbu Universal Bank kurumsal web sitesi universalbank.com.tr ve Universal Bank İnternet Şubesi ve Universal Bank Mobil Şube (bundan sonra “Dijital Platformlar” olarak ifade edilecektir.) üzerinden vermiş olduğunuz bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir.

 • Dijital Platformlar’dan yalnızca ürün/hizmet başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı bilgi girişi yapılmaktadır.
 • Universal Bank ltd. müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek ve ürünleri/ hizmetleri ile ilgili bilgi almak isteyen müşteri adaylarına ulaşabilmek amacıyla Dijital Platformlar üzerinden bazı kişisel bilgileri (ad, soyad, KN, telefon numarası, e-posta adresi, IP adresi, işletim sistemi sürümü, cihaz markası ve modeli vb.) talep etmektedir.
 • Dijital Platformlar’a girilen bilgilerin güvenliği açısından bankamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Bununla birlikte Universal Bank Ltd., üçüncü şahısların haksız fiilleri neticesinde Dijital Platformlar’dan herhangi bir 3. kişiye verebileceği zararlardan kusuru olmadıkça sorumlu tutulamaz.
 • Müşterilerimizin Dijital Platform’a ürün/hizmet başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı girmiş oldukları bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.
 • Müşterilerimizin bizimle paylaştığı bilgilere izinsiz ulaşım, Universal Bank Ltd. personeli dahil olmak üzere kısıtlanmıştır.
 • Universal Bank Ltd. söz konusu bilgileri müşterilerin onayı dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır.
 • Universal Bank Ltd. bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecektir. Universal Bank Ltd.’nin tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, Universal Bank Ltd. bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır.
 • Dijital Platformlar diğer web sitelerine link vermektedir. Gizlilik Politikamız’da yer alan taahhütlerimiz sadece Dijital Platformlar içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Dijital Platformlar’dan link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Dijital Platformlar’dan reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan Universal Bank Ltd. sorumlu değildir.
 • Universal Bank Ltd., destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların bankanın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.
 • Dijital Platformlar’da yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Universal Bank Ltd.’e aittir. Dijital Platformlar’ın içerdiği üçüncü sahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları bankamızda saklıdır.
 • Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla bankamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda bankamız ile irtibata geçebilir veya “https://www.universalbank.com.tr/” adresinden edinebilirsiniz.
 • Universal Bank’ın gönderim listesinden çıkmak için 600 13 00 Bilgi Hattı’nı arayarak talebinizi iletebilir veya sayfada belirtilen maillerimiz ile iletebilirsiniz.

 

Saygılarımızla,

 

Universal Bank Ltd.

Genel Müdürlük Adresi: 57.Mehmet Akif Cd. Köşklüçiftlik Lefkoşa / KKTC